معرفی بهترین فیلم های اسکار ۲۰۲۲

۷ آبان ۱۴۰۱
0 19 بازدید

 

نود و چهارمین دوره ی جوایز اسکار برندگان خود را معرفی کرد. به گزارش فیلم لاست به نقل از ورایتی، برندگان نود و چهارمین دوره اسکار در بخش‌های ۲۳ گانه در مراسمی که به صورت حضوری و با رعایت جدی پروتکل‌های کرونا در سالن دالبی تئاتر برگزار شد، معرفی شدند. واندا سایکس، ایمی شومر و رجینا هال اجرای این دوره از مراسم را بر عهده داشتند.

 

بهترین فیلم:

«بلفاست»

«کودا» برنده اسکار

«به بالا نگاه نکن»

«ماشینم را بران»

«تل ماسه»

«شاه ریچارد»

«لیکوریش پیتزا»

«کوچه کابوس»

«قدرت سگ»

«داستان وست ساید»

 

بهترین بازیگر زن نقش اصلی:

جسیکا چستین برای «چشمان تامی فی» برنده اسکار

نیکول کیدمن برای «ریکاردوس بودن»

اولیویا کولمن برای «دختر گمشده»

کریستن استوارت برای «اسپنسر»

پنه لوپه کروز برای «مادران موازی»

 

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی:

ویل اسمیت برای «شاه ریچارد» برنده اسکار

بندیکت کامبربچ برای «قدرت سگ»

اندرو گارفیلد برای «تیک، تیک…بوم»

دنزل واشینگتن برای «تراژدی مکبث»

خاویر باردم برای «ریکاردوس بودن»

 

بهترین فیملبرداری:

«تل ماسه» گرگ فریزر برنده اسکار

«کوچه کابوس»

«تراژدی مکبث»

«قدرت سگ»

«داستان وست ساید»

 

بهترین کارگردان:

جین کمپیون برای «قدرت سگ» برنده اسکار

پل توماس اندرسون برای «لیکوریش پیتزا»

کنت برانا برای «بلفاست»

ریوسوکی هاماگوچی برای «ماشینم را بران»

استیون اسپیلبرگ برای «داستان وست ساید»

 

بهترین موسیقی متن:

«به بالا نگاه نکن»

«تل ماسه» هانس زیمر برنده اسکار

«افسون»

«مادران موازی»

«قدرت سگ»

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

«کودا» شان هدر برنده اسکار

«ماشینم را بران»

«تل‌ماسه»

«دختر گمشده»

«قدرت سگ»

 

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی:

«بلفاست» کنت برانا برنده اسکار

«به بالا نگاه نکن»

«شاه ریچارد»

«لیکوریش پیتزا»

«بدترین آدم دنیا»

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

کودی اسمیت-مک‌فی برای «قدرت سگ»

کلاران هیندس در «بلفاست»

تروی کوتسر «کودا» برنده اسکار

جسی پالمونز در «قدرت سگ»

جی. کی.سیمونز در «ریکاردوس بودن»

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

آریانا دبوس برای «داستان وست ساید» برنده اسکار

آنجانو الیس برای «شاه ریچارد»

جسی باکلی برای «دختر گمشده»

جودی دنچ برای «بلفاست»

کریستین دانست برای «قدرت سگ»

 

بهترین فیلم بین‌المللی:

«ماشینم را بران» ژاپن برنده اسکار

«فرار کن»

«دست خدا»

«لونانا: گاومیشی در کلاس درس»

«بدترین آدم دنیا»

 

بهترین تدوین:

«به بالا نگاه نکن»

«تل ماسه» جو واکر برنده اسکار

«شاه ریچارد»

«قدرت سگ»

«تیک، تیک… بوم!»

 

بهترین انیمیشن:

«افسون» جرد بوش، بایرون هاوارد، ایوت مرینو و کلارک اسپنسر برنده اسکار

«فرار کن»

«لوکا»

«میچلز در برابر ماشین‌ها»

«رایا و آخرین اژدها»

 

بهترین ترانه:

«شاه ریچارد»

«افسون»

«بلفاست»

«زمانی برای مردن نیست» برنده اسکار

«۴ روز خوب»

 

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن:

«فعالیت‌های هنری»

«بستیا»

«باکس بلت»

«رابین رابین»

«برف‌پاک کن» آلبرتو میلگو و لئو سانچز برنده اسکار

 

طراحی لباس:

«کروئلا» جنی بیوان برنده اسکار

«سیرانو»

«تل ماسه»

«کوچه کابوس»

«داستان وست‌ساید»

 

فیلم کوتاه مستند:

«شنیدنی»

«به سوی خانه‌ام ببر»

«ملکه بسکتبال» برنده اسکار

«سه ترانه برای بی‌نظیر»

«وقتی قلدر بودیم»

 

فیلم بلند مستند:

«صعود»

«آتیکا»

«فرار کن»

«تابستان روح» احمر تامپسون، جوزف پاتل، رابرت فیولنت و دیوید دینرستین برنده اسکار

«نوشتن با آتش»

 

بهترین فیلم کوتاه:

«آلا کاچو- بگیر و بدو»

«لباس»

«وداع طولانی» آنیل کاریا و ریز احمد برنده اسکار

«در ذهن من»

«لطفا نگه دار»

 

جلوه‌های ویژه:

«تل ماسه» پل لمبرت، تریستان مایلز، برایان کانر و جرد نفزر برنده اسکار

«مرد آزاد»

«زمانی برای مردن نیست»

«شانگ چی و افسانه ۱۰ حلقه»

«اسپایدر من: راهی به خانه نیست»

 

بهترین طراحی صحنه:

«تل ماسه» پاتریک ورمت و سوزانا سیپوس برنده اسکار

«کوچه کابوس»

«قدرت سگ»

«تراژدی مکبث»

«داستان وست ساید»

 

بهترین صداگذاری:

«داستان وست ساید»

«بلفاست»

«تل‌ماسه» مک روث، مارک مانگینی، تئو گرین، دوگ همفیل و ران بارتلت برنده اسکار

«زمانی برای مردن نیست»

«قدرت سگ»

 

آرایش چهره و مو:

«به آمریکا آمدن ۲»

«کروئلا»

«تل ماسه»

«خانه گوچی»

«چشمان تامی فی» لیندا داوز، استفانی اینگرم و جاستین رالی برنده اسکار

منبع: مهر

افزودن دیدگاه

هیج دیدگاهی ثبت نشده ;(